Przejdź do treści

Aktualności

Spotkanie dotyczące rozbudowy systemu informatycznego

  23 stycznia 2024 roku odbyło się kolejne spotkanie dotyczące rozbudowy systemu informatycznego. Rozmawialiśmy o usprawnieniach, które możemy wprowadzić w produkcyjnej wersji oprogramowania. Jednak w głównej mierze skupiliśmy się na kwestiach rozbudowy systemu o moduł “Aplikacja Analityczna”.

  Start projektu

   Witamy na stronie projektu dofinansowany przez ARiMR. W dniu 20.03.2023 w Warszawie została podpisana umowa między stronami projektu. W projekcie udział bierze Grupa Operacyjna o nazwie SFC-FTF. Konsorcjum w składzie: CGFP Sp. z o.o., KUL, GSOC Sp. z o.o. Na… Czytaj dalej »Start projektu

   Izolacja kwasów nukleinowych gleby.

    Izolacja kwasów nukleinowych (w tym przypadku rybonukleinowych – RNA) gleby. Trudne wyzwanie do kolejnych analiz z wykorzystaniem metody real time PCR.

    Oznaczenie żyzności gleb

     Oznaczenie żyzności gleb spod uprawy rzepaku i pszenicy za pomocą pomiaru aktywności dehydrogenazowej. Dehydrogenazy to enzymy obecne tylko i wyłącznie w żywych nienaruszonych komórkach mikroorganizmów. Wysoka aktywność dehydrogenaz świadczy zatem o licznej obecności żywych mikroorganizmów, odpowiadających i warunkujących żyzność gleb.

     Analiza gleby

      Analizy naszych gleb w laboratoriach naszego konsorcjanta – Katedry Biologii i Biotechnologii Mikroorganizmów na Wydziale Medycznym KUL. Aktualnie trwają prace przygotowawcze związane z przygotowaniem gleb spod uprawy rzepaku (ich suszeniem, przesiewaniem) do szeregu zaplanowanych w projekcie analiz laboratoryjnych z zakresu… Czytaj dalej »Analiza gleby